13595

16.01.2017

Зовнішньоекономічну діяльність української компанії ТОВ «Матімекс-Україна» не було зупинено

Київ

Об’єкт скарги: Служба безпеки України (СБУ), Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) 

Суть скарги: 20 вересня 2016 року Скаржник, оптова компанія ТОВ «Матімекс-Україна», яка спеціалізується на імпорті пряно-ароматичних сумішей для виробництва ковбасних виробів, розташована у Києві, звернувся до РБО за допомогою через ведення СБУ безпідставного досудового розслідування, а також через прийняття МЕРТ рішення про запровадження спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності Скаржника. 

Вжиті заходи: У вересні 2016 року РБО провела робочу зустріч з Генеральною прокуратурою України (ГПУ), де обговорила справу Скаржника. За результатами зустрічі 28 вересня інспектор РБО звернувся до Генеральної прокуратури України щодо перевірки законності дій слідчих, які здійснюють досудове розслідування. 23 вересня та 23 листопада інспектор РБО надсилав запити до МЕРТ з вимогою провести ретельний і неупереджений розгляд  клопотань Скаржника про скасування спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності. 

Під час розслідування інспектор РБО тісно співпрацював зі Скаржником, ГПУ, СБУ, МЕРТ, Міністерством фінансів України, а також Повноважним послом Австрії в Україні та Повноважним послом України в Австрії. 

Результат: 15 листопада Прокуратура Київської області повідомила Раді про припинення кримінального провадження через відсутність складу злочину. 29 грудня МЕРТ скасувало спеціальну санкцію у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Справу було успішно закрито. В результаті втручання РБО, Скаржнику вдалося зберегти більше ста робочих місць.

 

Наступний кейс: МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції