24.01.2017

МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції

Служба безпеки України: кримінальні провадження Черкаська обл.

Об’єкт скарги: Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), Управління Служби безпеки України в Черкаській області (СБУ в Черкаській області), Черкаська митниця Державної фіскальної служби України (Черкаська митниця)

Суть скарги: В листопаді 2016 року Скаржник, підприємство ТОВ «Завод теплоізоляційних матеріалів «ТЕХНО», яке спеціалізується на виробництві  теплоізоляції для будівельної галузі, звернувся до РБО зі скаргою на неправомірні дії МЕРТ, СБУ у Черкаській області і черкаської митниці. Скаржник повідомляв, що протягом червня 2016 року він імпортував глину на митну територію України. Через надмірну вагу глини черкаська митниця склала протокол про порушення Скаржником митних правил і передала інформацію до СБУ. Ґрунтуючись на інформації, отриманій від СБУ, МЕРТ прийняло рішення запровадити щодо Скаржника спеціальну санкцію у вигляді режиму індивідуального ліцензування.

Вжиті заходи: 23 листопада інспектор РБО звернувся до МЕРТ з вимогою забезпечити повний і неупереджений розгляд клопотання Скаржника щодо скасування спеціальної санкції.

Результат: В результаті втручання РБО 22 грудня МЕРТ скасувало спеціальну санкцію у вигляді режиму індивідуального ліцензування щодо Скаржника. Справу було закрито.

Наступний кейс: Прокуратура поновила порушені права ТОВ «Реккітт Бенкізер Хаусхолд Енд Хелс Кер Україна»