03.12.2015

Зловживання з боку державних монополій

Дозволи та ліцензії: Природокористування Харківська обл.

Об’єкт скарги: Комунальне підприємство «Харьківводоканал»

Суть скарги: 25 червня 2015 року РБО отримала скаргу від підприємства щодо незаконних дій посадових осіб КП «Харківводоканал».

Харківводоканал без чітких пояснень не затверджував Паспорт водного господарства та інші документи скаржника на водовідведення та водопостачання. Натомість запропонував скаржнику звернутися за цією послугою до іншої компанії, де ціни вищі за середньоринкові.  Крім того, скаржника оштрафували за недотримання стандартів стічних вод, незважаючи на наявні протилежні висновки лабораторних аналізів. 

Вжиті заходи: Після опрацювання наданих скаржником документів експерти РБО дійшли висновку, що представники Харківводоканалу дійсно зловживали повноваженнями і порушували антимонопольне право. Підприємство відмовилося відповідати на питання телефоном, тож РБО надіслала лист з вимогою надати пояснення та припинити недоречні дії. Належної відповіді на запит не надійшло. Тоді РБО звернулася до Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі – відділення АМКУ) з проханням провести розслідування справи.

Результати: Відділення АМКУ поінформувало експертів РБО про знайдені докази порушення антимонопольного права з боку Харківводоканалу. Підприємство не відреагувало належним чином на рекомендації РБО. Експерти РБО запропонували Скаржникові звернутися до скаржнику подати позов проти КП «Харківводоканал». Рекомендації щодо боротьби зі зловживаннями з боку державних та природних монополій РБО планує опублікувати у своєму системному звіті за IV квартал 2015 року.

Наступний кейс: Незаконні дії Слідчого управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області