13148

09.12.2015

Незаконні дії Слідчого управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області

Інші питання Харківська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (надалі – Слідче управління ГУ МВС).

Суть скарги: 25 червня 2015 року РБО отримала скаргу від акціонера компанії про відмову Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області порушувати кримінальну справу  за його заявою.

Скаржник в передбаченому законодавством порядку звернувся до Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області із заявою про рейдерську атаку з боку іншого акціонера, який був під захистом депутата Верховної Ради. Проте Слідче управління ГУ МВС України в Харківській області відмовилося реєструвати заяву.

Вжиті заходи:  Експерти РБО з’ясували, що згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, Слідче управління було зобов’язане зареєструвати заяву скаржника в Єдиному реєстрі досудових розслідувань і почати розслідування протягом 24 годин з моменту отримання заяви про злочин.

РБО надійслала офіційний запит до Слідчого управління ГУ МВС України в Харківській області щодо підтвердження прийняття заяви від скаржника та її реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань і рекомендувала розпочати досудове розслідування у розумні строки.Одночасно РБО звернулася до прокурора Харківської області з проханням  здійснити перевірку фактів, описаних скаржником та, у випадку їх підтвердження, вжити відповідних заходів прокурорського реагування. 

Результати: Рекомендації, надані РБО Слідчому управлінню ГУ МВС України в Харківській області та прокурору Харківської області, були виконані в процесі опрацювання скарги. Кримінальна справа наразі в процесі.

Наступний кейс: Укрзалізниця повернула Скаржникові борг у розмірі понад 2 млн. грн.