17.03.2021

Зловживання посадовців місцевої прокуратури припинено

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київська обл.

Скарга на: Офіс Генерального прокурора, Бориспільська місцева прокуратура

Суть скарги: Рада отримала скаргу від будівельної компанії з Києва. Підприємство скаржилося на можливі незаконні дії слідчих Бориспільської місцевої прокуратури. Скаржник орендував земельну ділянку, на якій планував побудувати комплекс магазинів продовольчих та непродовольчих товарів. Коли власник земельної ділянки змінився, сторони внесли зміни до договору про оренду, поділивши землю на дві окремі ділянки з відповідними кадастровими номерами. Скаржник розпочав будівельні роботи на одній з ділянок та повідомив про це Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) в Київській області. ДАБІ отримала лист від підприємства, але відповіла, що він не зазначив місце знаходження замовника та не надав повної інформації щодо основних показників об’єктів будівництва. На місце будівництва прибули правоохоронці та провели огляд земельної ділянки, аби перевірити, чи дотримується компанія земельного законодавства. Пізніше скаржник з’ясував, що правоохоронці ініціювали огляд, оскільки дані про початок будівельних робіт, надані підприємством раніше, були відсутні в Єдиному реєстрі документів. Враховуючи, що огляд правоохоронці провели без ухвали слідчого судді та не надали скаржнику протокол про його результати, компанія звернулася до РБО по допомогу. 

Вжиті заходи: Інспектор вивчив обставити справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Прокуратурі Київської області перевірити правомірність дій посадовців Бориспільської місцевої прокуратури по відношенню до скаржника. Рада зауважила, що згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України правоохоронці мають забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування, щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Результат: Після втручання Ради Київська обласна прокуратура закрила кримінальне провадження у справі будівельної компанії, встановивши відсутність складу злочину в діях скаржника. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Будівельна компанія vs ДАБІ: дозвіл на будівництво отримано