24.03.2021

Будівельна компанія vs ДАБІ: дозвіл на будівництво отримано

Інші державні регулятори: ДАБІ Київ

Скарга на: Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від будівельної компанії. Підприємство скаржилося на те, що ДАБІ не надавала їй дозволів на будівництво житлових будинків. Суд своїм рішенням зобов’язав інспекцію видати компанії дозвільні документи на виконання будівельних робіт. Однак, навіть коли судове рішення набрало законної сили,  контролюючий орган не видав компанії дозволи на будівництво. ДАБІ посилалася на те, що передала документи скаржника до відповідного департаменту та чекає на його погодження. Компанія направила всі документи, які вимагала інспекція, проте тривалий час відповіді від держоргану не отримувала. Тоді підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДАБІ виконати рішення суду та видати компанії дозволи на будівництво. Під час опрацювання матеріалів справи підприємства Рада констатувала неналежну координацію дій між департаментами інспекції, через що скаржник не міг своєчасно отримати необхідні дозвільні документи.

Результат: ДАБІ дослухалася до рекомендацій Ради. Департамент ДАБІ в Одеській області надав витяг з реєстру, що підтвердив реєстрацію дозволів на будівництво на користь скаржника. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: АМКУ задовольнила скаргу виробника світильників