31.08.2017

Житловий комплекс нарешті підключено до вишгородського Водоканалу

Природні монополії: бездіяльність/ затримки Київська обл.

Об’єкт скарги: Виконавчий комітет Вишгородської міської ради (Вишгородська міська рада)

Суть скарги: У травні 2017 року РБО отримала скаргу від забудовника житлового комплексу у Вишгороді на дії Вишгородської міської ради. Протягом двох років Скаржник не міг отримати погоджені технічні умови (ТУ) на підключення нового будинку до систем водопостачання і водовідведення. Причиною могли стати протиріччя між Скаржником і органами державної влади у минулому по інших питаннях. Водопостачання комплексу з 1100 квартир залишалося під питанням. Законодавство визначає, що ТУ видаються протягом 10 днів з дати реєстрації відповідної заяви. За процедурою, Водоканал готує ТУ, а міська рада має їх затвердити або відхилити. В останньому випадку у Скаржника є підстави для оскарження рішення в суді. 

Водоканал чотири рази готував проекти ТУ і направляв їх на затвердження Вишгородської міської ради. Але рішення щодо погодження/відмови так і не було прийнято, оскільки кожного разу на голосуванні не набиралося достатньої кількості голосів.

Не отримавши жодного рішення від міської ради, Скаржник звернувся до київського відділення Антимонопольного Комітету України. АМКУ ознаки правопорушення побачив, на розгляд їх виніс, але вирішенню проблеми це ніяк не сприяло. Введення будинків в експлуатацію затягувалося.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до мера Вишгорода з проханням розглянути питання Скаржника на найближчому засіданні міської ради.

Результат: 23 червня Вишгородська міська рада погодила приєднання об’єкту до централізованих систем водопостачання та водовідведення. Проблему, що тривала понад два роки, успішно вирішено.

 

Наступний кейс: Херсонська митниця розблокувала вантажі скаржника