13366

23.09.2020

«Зелене світло» від Держпраці: діяльність компанії відповідає нормам законодавства з охорони праці

Державні регулятори: Інші питання Дніпропетровська обл.

Скарга на: Головне управління Державної служби з питань праці у Дніпропетровській області (Держпраці)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від компанії з Дніпропетровської області, що надає послуги технічного аудиту. Підприємство не могло зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази нормам законодавства з охорони праці (декларація відповідності). Реєстрація такої декларації надала б компанії право на проведення обстеження та оцінки технічного стану обладнання та споруд підвищеної небезпеки. 

Коли скаржник вперше звернувся до відділу Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Дніпрі, щоб зареєструвати декларацію, він отримав відмову.  Звернувшись до ЦНАПу вдруге, скаржника знов спіткала невдача: декларацію повернули та ще й з підписом невстановленої особи про відмову. Рада бізнес-омбудсмена розпочала невідкладний розгляд скарги від компанії.

Вжиті заходи: Ознайомившись з матеріалами справи, інспектор дійшов висновку, що рішення відхилити реєстрацію декларації було безпідставним. Це свідчило про порушення законних прав та інтересів компанії. 
Відповідно до закону, територіальний орган Держпраці має зареєструвати декларацію відповідності протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. На жаль, для нашого скаржника цей процес тривав понад три місяці.

У листі до Держпраці Рада попросила забезпечити всебічний, неупереджений та своєчасний розгляд скарги підприємства та пояснити причини відхилення попередніх документів. Зокрема, Рада рекомендувала за умови виявлення порушень чинного законодавства посадовими особами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області – в терміновому порядку вжити негайних заходів по відновленню законних прав скаржника. 

Результат: Завдяки втручанню Ради та активним діям скаржника, Держпраці   задовольнила скаргу компанії та зареєструвала декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: «В усьому винний газовий лічильник»: кримінальне провадження нарешті закрито