20.01.2022

Збережено 1,5 млн. грн. від’ємного значення ПДВ

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на:  Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС у м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від агрокомпанії, яка не погоджувалося з результатами податкової перевірки. Компанія здійснювала придбання зерна (нарахуючи податковий кредит з ПДВ), і списувала частину придбаного зерна як природні втрати.  На думку податкової служби, втрачене зерно було таким, що використане в операціях, що не є господарською діяльністю платника податків і компанія повинна була нарахувати податкові зобов’язання на вартість втраченого зерна  (зменшуючи від’ємне значення ПДВ). Загальна сума від’ємного значення ПДВ, яку могла втратити компанія за результатами перевірки, складала 1,5 млн. грн. Підприємство подало до ГУ ДПС заперечення щодо висновків перевірки, але додаткові документи не були враховані. Компанія намагалася пояснити, що втратила частину запасів зерна через його висушування (псування). Відтак, оскільки зерно фактично зіпсувалося, його не можна було використати. Агрокомпанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.
 
Вжиті заходи: Інспектор, вивчивши обставини справи, визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд справи агрокомпанії. РБО з’ясувала, що компанія не оподаткувала зерно, оскільки його загальний обсяг зменшився через втрату ваги при висушуванні. Відповідно до податкового законодавства, зіпсоване зерно через природні причини не підлягає використанню, тим більше в господарських операціях.

Результат: За сприяння РБО податкова задовольнила скаргу агрокомпанії та відмовилась від зменшення від’ємного значення ПДВ на суму 1,5 млн. грн. 
 

Наступний кейс: Справа НКРЕКП: виправлено помилку в підрахунку обсягів спожитого газу