31.12.2020

Затягування митниці в пів року подолано

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Волинська обл.

Скарга на: Державна митна служба (Держмитслужба), Волинська митниця Держмитслужби  (регіональна митниця)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від постачальника апаратів лазерної епіляції. Підприємство скаржилося на те, що регіональна митниця затримала його вантаж під час митного контролю. Вантаж скаржника прибув до митного поста Волинської митниці і мав слідувати далі до Київської митниці Держмитслужби. Працівники митного органу зупинили вантаж компанії та провели його огляд, дійшовши висновків, що компанія порушила митні правила, перевозячи нову техніку під видом такої, що вже була у вжитку. Митниця тимчасово вилучила техніку. 

Відповідно до встановленої процедури митний орган складає протокол про порушення, який має розглядатися в суді після отримання таких матеріалів від контролюючого органу. Примітно, що протокол про порушення працівники митниці склали оперативно, проте попередня дата розгляду матеріалів в суді була запланована майже на через півроку. 

Скаржник наполягав на тому, що підстав для цього немає, а матеріали мають бути передані до суду у якомога стислі терміни. 

Оскільки митний орган затягував з передачею до суду матеріалів справи про порушення скаржника, компанія вирішила звернутися до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Волинській митниці та Держмитслужбі якнайшвидше направити матеріали, необхідні для судового розгляду. Митниця пояснила затримку очікуванням відповіді на міжнародно-правовий запит з країни, звідки вирушив вантаж скаржника. Тоді Рада повторно просила митні органи пришвидшити передачу матеріалів до суду. Враховуючи, що з моменту виявлення «порушення» контролюючим органом пройшло майже 4 місяці, Рада організувала засідання експертної групи за участі керівництва Держмитслужби. Під час заслуховування скарги було  поінформовано про передачу матеріалів в суд. 

Результат: Успішна медіація Ради принесла свій результат. Митниця передала в суд необхідні матеріали і компанія змогла реалізувати право на захист у судовому порядку без необґрунтованих зволікань. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Держреєстратори, які “підігрують” рейдерам