13396

04.01.2021

Держреєстратори, які “підігрують” рейдерам

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Одеська обл.

Скарга на: Міністерство юстиції України (Мін’юст)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від транспортної компанії з Одеси. Підприємство скаржилося на рейдерську атаку з боку фінансової компанії, яка шляхом залучення «чорних» державних реєстраторів, намагалася захопити нерухоме майно компанії. На думку скаржника, обидва державні реєстратори з Запорізької та Донецької областей порушили принцип територіальності, здійснивши реєстраційні дії щодо майна, місцезнаходження якого не збігалося з їх робочим місцем. Компанія самостійно намагалася оскаржити протиправні дії держреєстраторів через Колегію Мін’юсту з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора (Колегія Мін’юсту). Проте Колегія Мін’юсту не поспішала з висновками. За результатами засідання, скаржник не отримав ані копії висновку колегії, ані офіційної інформації, що мала бути розміщена на офіційному веб-сайті Мін’юсту. Підприємство телефонувало на гарячу лінію Мін’юсту, однак, жодної підтримки, крім обіцянок, не отримало. Пізніше з’ясувалося, що Колегія Мін’юсту перенесла розгляд скарги транспортної компанії на інші дати. Бездіяльність Мін’юсту змусила скаржника просити РБО негайно взятися за його справу.

Вжиті заходи: Ознайомившись з матеріалами скарги, інспектор визнав її обґрунтованою. Рада рекомендувала Колегії Мін’юсту повторно розглянути справу транспортної компанії за участі самого скаржника та представника Ради та надати оцінку спірним реєстраційним діям реєстраторів.

Результат: Після втручання Ради, справу вдалося швидко розв’язати під час другого засідання Колегії Мін’юсту щодо питання скаржника. Мін’юст частково задовольнив скаргу транспортної компанії та скасував протиправні рішення, прийняті держреєстратором з Запорізької області. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Репутацію компанії на сайті КМДА відновлено