13293

23.10.2019

Застосування «звичайних цін» для нарахування ПДВ

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Кіровоградська обл.

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві (ДФС)

Суть скарги: До Ради звернувся агротрейдер з Кіровоградщини. Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, згідно з якими мав додатково сплатити понад 8 млн. грн. податків.

Податковий орган стверджував, що Скаржник занизив свої податкові зобов’язання з ПДВ, оскільки реалізовував агропродукцію за цінами нижче ринкових. Натомість, Скаржник наполягав, що ціна реалізації формувалась на підставі конкретних ринкових умов та визначалась, виходячи з умов поставки. У своїх висновках податковий орган базувався на статистичній інформації з сайтів місцевих органів влада. На думку Скаржника, податківці не врахували, що опубліковані ціни стосувались інших комерційних умов поставки, відмінних від ситуації Скаржника.

Практика Ради свідчить, що застосування так званих «звичайних цін» під час нарахування ПДВ є досить поширеним підходом, який застосовує ДПС. Через це, зазначена справа може вважатись свого роду позитивним прецедентом.

Вжиті заходи: Вивчивши документи справи, Рада підтримала позицію підприємства у тій частині, що зроблена ДФС вибірка цін стосується нерелевантних базисів поставки, а тому під час цінового аналізу ДФС не дотрималась такої умови, як співставність цін. Також інспектор Ради зауважив, що інформація про ціни, на яку посилається ДПС спростовується офіційними відомостями Державної служби статистики. Окрім всього, наразі законодавство не регулює методику порівняння цін і порядок здійснення розрахунку звичайних цін для ПДВ. З огляду на це, проведений розрахунок звичайних цін не може розглядатись, як достатній та допустимий доказ.

Результат: За результатами розгляду справи ДФС задовольнила скаргу підприємства та скасувала донарахування на суму понад 8 млн. грн. Скаржник подякував Раді за допомогу у вирішенні справи.

Наступний кейс: Кримінальну справу проти забудовника з Київщини нарешті закрито