28.10.2019

Кримінальну справу проти забудовника з Київщини нарешті закрито

Дії Прокуратури України: бездіяльність Київ

Скарга на: Прокуратура Київської області (Прокуратура)

Суть скарги: До Ради звернувся забудовник, який будує житловий комплекс (ЖК) на Київщині. Компанія скаржилася на втручання органів прокуратури в діяльність підприємства та тиск правоохоронців, який ставив під загрозу подальше будівництво ЖК.

За словами Скаржника, органи прокуратури сумнівалися, що він правомірно користується земельною ділянкою ЖК. Так, у Прокуратури виникли питання щодо відповідності договорів оренди та суборенди земельної ділянки чинному законодавству. Але всі суди – першої інстанції, апеляційний та касаційний – підтвердили, що у забудовника з документами все як слід. Окрім цього, ще у 2017 році суд зобов’язав правоохоронців повернути Скаржнику тимчасово вилучене в межах слідства майно.

Проте, правоохоронці не поспішали виконувати ухвалу суду. З цією проблемою компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Майже два роки Рада працювала над скаргою. Пройшовши всі інстанції, інспектор звернувся до Генерального прокурора України. Проте, протягом тривалого часу правоохоронці лише відповідали, що оціночно-земельна експертиза триває. Зі своєї сторони, Рада посилалася на чинне законодавство, яке не передбачає обов’язкової передачі всіх матеріалів справи під час експертизи, та наполягала на виконанні ухвали суду.

Результат: Після довгих місяців зволікань кримінальне провадження проти Скаржника закрили за відсутністю складу злочину. Компанія попросила Раду завершити розслідування скарги та подякувала за допомогу: «Впевнені, що робота команди бізнес-омбудсмена суттєво вплинула на успішне завершення нашої справи».

Наступний кейс: Підприємцю з Миколаївщини нарешті погодили проект землеустрою