16.06.2016

Закрито кримінальне провадження, що розслідувалось слідчим управлінням фінансових розслідувань ДФС

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС), Слідче управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України

Суть скарги: Скаржник, компанія з управління активами, звернувся до РБО з проханням забезпечити дотримання його прав та законних інтересів при проведенні слідства в рамках кримінального провадження. У своєму зверненні Скаржник посилався на випадки непрофесійної поведінки слідчого, який вів цю справу в слідчому управлінні фінансових розслідувань. Скаржник повідомив, що в ході слідчих дій було проведено обшук в його офісних приміщеннях, в результаті чого слідчі вилучили комп’ютери та інше обладнання, що паралізувало нормальну діяльність Скаржника. Крім того, слідчі вилучили комп’ютери та різні носії інформації, які належали іншим юридичним особам. Скаржник стверджував, що слідчі зловживали своїми повноваженнями при проведенні процесуальних дій, та попросив РБО ретельно вивчити ситуацію і сприяти у відновленні своєї нормальної діяльності.

Вжиті заходи: РБО рекомендувала ДФС перевірити законність дій слідчих, які ведуть цю справу в слідчому управлінні фінансових розслідувань та вжити відповідних заходів в кримінальному процесі.

Результат: Менше ніж за два тижні після втручання РБО, ДФС України повідомило РБО, що було прийнято рішення про закриття кримінального провадження.

 

Наступний кейс: Відновлено реєстрацію податкових накладних