05.12.2017

Забудовник зернового терміналу на Одещині нарешті отримав дозвільні документи

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Інші дії Одеська обл.

Об’єкт скарги: Відділ  державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (Відділ ДАБК)

Суть скарги: 3 листопада 2017 року до РБО звернувся забудовник великого зернового терміналу в Одеській області. Скаржник не міг отримати дозвільні документи на чотири об’єкти будівництва. 

Компанія побудувала комплекс, призначений для прийому великих партій зернових культур, їх переробки, зберігання та завантаження на морські судна. Після завершення будівництва в серпні 2017 року Скаржник надіслав до Відділу ДАБК відповідні заяви та акти готовності об’єктів до експлуатації. Забудовник успішно пройшов перевірку відповідності будівельним нормам, стандартам і правилам.  Крім того, підприємство сплатило необхідні кошти для розвитку інфраструктури Чорноморська.

Але Відділ ДАБК у законодавчо відведений десятиденний термін ані надав Скаржнику сертифікати, ані відмовив у їх видачі. Підприємство тричі зверталося з даною проблемою до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ України), проте безрезультатно.

Вжиті заходи: Інспектори РБО детально дослідили обставини справи та отримали додаткові відомості щодо реєстраційних номерів об’єктів від Відділу ДАБК. З цією інформацією співробітники РБО звернулися до ДАБІ України з вимогою якнайшвидше зареєструвати об’єкти Скаржника.

Результат: Протягом декількох годин після звернення РБО записи про зернові термінали підприємства з’явилися в реєстрі. 9 листопада Скаржник отримав дозвільні документи на об’єкти нерухомості. Справи успішно закрито.

 

Наступний кейс: Закарпатська митниця розблокувала вантаж заводу "Промлит"