06.10.2015

Забезпечення прав на оренду земельної ділянки

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Виділення земельних ділянок Київська обл.

Об’єкт скарги: Київська міська державна адміністрація (КМДА), Київська міська рада (КМР)

Суть скарги: 16 червня 2015 року до РБО надійшла скарга на КМДА від великого  приватного  підприємства з іноземними інвестиціями. Згідно зі скаргою, Скаржник з 2007 року намагається переукласти Договір оренди земельної ділянки з Київською міською радою, але через бюрократію та бездіяльність муніципальних службовців спроби є безуспішними. Крім того, у РБО були підстави вважати, що  чиновники КМДА намагались схилити Скаржника до  «пришвидшення» вирішення цієї справи  шляхом надання «додаткової винагороди». 

Вжиті заходи: Вивчивши нормативно-правову базу та супровідні документи по справі, фахівці РБО визначили, що Скаржник має законні підстави  для продовження договору оренди даної земельної ділянки. Представники РБО провели переговори із Земельним департаментом КМДА  щодо цієї проблеми, а 10 липня 2015 року Рада бізнес-омбудсмена офіційно звернулася до голови КМДА із рекомендацією винести питання щодо передачі в оренду зазначеної земельної ділянки на найближче засідання КМР та підтримати його. 

Результат: 26 травня 2015 року Земельний департамент КМДА схвалив проект рішення КМР про надання земельної ділянки в оренду. Згодом, 10 вересня 2015 року, в ході сесії КМР депутати підтримали рішення про надання Скаржникові в оренду даної земельної ділянки. 

 

Наступний кейс: Проблеми для бізнесу у зв’язку з воєнними діями на Сході України