07.10.2015

Проблеми для бізнесу у зв’язку з воєнними діями на Сході України

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України

Суть скарги: 21 травня 2015 року РБО отримала скаргу від одного з провідних українських виробників обладнання для АЗС, газових компресорних станцій та баз зберігання нафти. Компанія поскаржилась на державні органи, які затягують включення її в список підприємств, які мають право перевозити вантажі з території проведення Антитерористичної операції.  Скаржник раніше розміщував свої виробничі потужності  у Донецькій області, але наприкінці 2014 року змінив місцеперебування та перемістив виробництво на територію поза межами конфлікту. Після звернення до РБО Скаржник отримав відповідний дозвіл. Проте в процесі  проведення розслідування за даною справою було виявлено низку проблем, з якими стикаються підприємства, що вимушені взаємодіяти із територіями, що тимчасово мають обмежений доступ.

Вжиті заходи: РБО включила цей кейс до квартального звіту «Вибрані проблеми підприємницької діяльності, які безпосередньо пов’язані з воєнними діями на Сході України та анексією АР Крим», де надала рекомендації Кабінету Міністрів України та відповідним державним органам щодо напрямків вирішення питання. 

Результат: В результаті втручання РБО Прем’єр-міністр України дав доручення Голові ДФС, Міністру внутрішніх справ, Міністру оборони, Міністру фінансів та Міністру економіки розглянути питання, вжити відповідних заходів для подолання проблем та поінформувати Раду бізнес-омбудсмена і Кабінет Міністрів про результати. РБО контролюватиме виконання наданих нами рекомендацій. 

Наступний кейс: Втрата прибутку через блокаду вантажів