14.09.2020

За сприяння Ради правоохоронці повернули вилучене під час обшуку майно

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Одеська обл.

Скарга на: Державна фіскальна служба (ДФС), Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Одеській області (СУФР) 

Суть скарги: До Ради надійшла скарга від мережі автозаправних станцій з Одещини. Компанія скаржилася на бездіяльність слідчого органу. В межах досудового розслідування на двох автозаправних станціях cкаржника слідчі провели обшуки. За їх результатами слідчий орган вилучив у компанії паливно-мастильні матеріали, грошові кошти, документи та обладнання. Cуд наклав арешт на частину вилученого майна, проте зобов’язав слідчого у справі повернути майно, яке не було арештоване. Близько трьох місяців слідчий орган продовжував утримувати вилучене майно, не виконуючи ухвали суду. Мережа автозаправних станцій вирішила звернутись до Ради по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор  Ради погодився, що позиція скаржника була обґрунтованою. Зокрема, під час розгляду справи інспектор встановив, що правоохоронці  не мали законних підстав для неповернення майна,  у зв’язку із чим порушили право власності компанії на майно. Закон надає власнику повне право вимагати від правоохоронців повернення майна та виконання ухвали суду. Рада рекомендувала СУФР ГУ ДФС усунути процесуальні порушення та повернути скаржнику вилучене майно.

Результат:  Дослухавшись до рекомендацій Ради, слідчий орган повернув вилучене майно скаржнику в повному обсязі. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Податкова перевірка — знов помилка