16.09.2020

Податкова перевірка — знов помилка

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулась будівельна компанія з Києва. Підприємство орендує декілька земельних ділянок за межами Києва, за які, згідно з законодавством, сплачує податки за неосновним місцем обліку. В червні 2018 року скаржник уклав договір про оренду ще однієї земельної ділянки в іншій області. В уточнюючій декларації з плати за землю за 2018 рік компанія припустилася помилки, зазначивши контролюючий орган за основним місцем знаходження. Коли скаржник виявив помилку, він, керуючись вимогами законодавства та проконсультувавшись зі співробітником ГУ ДПС, подав до податкового органу уточнюючі декларації. Компанія також додала банківські виписки, що підтвердили своєчасну плату за землю за місцезнаходженням ділянки. Однак, як пояснили податківці, декларування зобов’язання за основним місцем реєстрації (навіть за умови виправлення помилки через деякий час) автоматично запустило механізм нарахування пені за несвоєчасно сплачену орендну плату за землю за основним місцем реєстрації. Оскаржити рішення податкової підприємство вирішило за підтримки Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Ознайомившись з матеріалами справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Незважаючи на карантинні обмеження, Раді вдалося організувати розгляд скарги спільно з представниками скаржника та керівництва ДПС в дистанційному режимі. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги компанії та скасувати податкове рішення.

Результат: Податковий орган дослухався до рекомендацій Ради та задовольнив скаргу будівельної компанії. Штрафні санкції скасовано. Інспектор успішно закрив справу.

Наступний кейс: Невідповідність критеріям ризиковості: податкова переглянула спірне рішення