16.12.2019

За сприяння Ради погоджено межі населеного пункту

Інші державні регулятори: Держгеокадастр Запорізька обл.

Скарга на: Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (Держгеокадастр)

Суть скарги: До Ради звернувся «Інститут Ефективних Технологій-Гео» – підприємство із Запоріжжя, яке надає послуги в сфері геодезії та землевпорядкування. Скаржник не погоджувався із зауваженнями Держгеокадастру до землевпорядної документації.
 
Скаржник розробив проект землеустрою щодо зміни меж села Григорівка Пологівського району Запорізької області. Відповідно до законодавства, зазначена документація підлягає державній експертизі. Однак, Держгеокадастр декілька разів поспіль відмовляв Скаржнику у позитивному висновку за наслідками державної експертизи. 

Слід зазначити, що скарги з землевпорядкування є особливо складною категорією звернень, оскільки законодавство в цій сфері постійно змінюється. Через це рішення уповноважених органів не завжди можуть бути передбачуваними для бізнесу. Більше того, землекористувачі досить часто стикаються з некоректною інформацією, яка міститься у відповідних державних реєстрах. Схожа ситуація мала місце і в цій скарзі.
 
Вжиті заходи: В межах розгляду скарги відповідальний інспектор Ради допоміг організувати та провести зустріч за участю Скаржника та Держгеокадастру. Сторони прозоро та об’єктивно обговорили зауваження до документації та узгодили порядок дій задля їх усунення. Під час зустрічі інспектор наголосив на необхідності практичного втілення у роботу державних органів принципів належного адміністрування (анг. good administration) та побудови партнерських відносин між бізнесом та державою. 

Результат:  За результатами проведеного обговорення Скаржнику вдалось отримати позитивний висновок державної експертизи та перейти до наступного етапу по встановленню меж населеного пункту. Конкретно у цій cкарзі керівництво Держгеокадастру проявило справді конструктивний підхід та активно сприяло врегулюванню ситуації. 

Наступний кейс: Штрафувати не можна пропускати