18.02.2019

За сприяння Ради платники єдиного податку отримали право продавати сидр

Податкові питання: Інші питання Київська обл.

Скарга на: Державна фіскальна служба України (ДФС) 

Суть скарги: 6 вересня 2018 року до Ради звернувся Микола Дев’ятов, власник пабу в Київській області. Приватний підприємець скаржився на дії податкової.

У серпні підприємець, як платник єдиного податку, звернувся до податкової за ліцензією на торгівлю сидром. Податковий орган спочатку довго відмовлявся приймати документи Скаржника, а потім відповів, що для торгівлі цим напоєм Скаржнику треба перейти на загальну систему оподаткування.

Після низки відмов, незапланованої податкової перевірки та численних скарг на гарячу лінію ДФС, підприємець, сповнений почуття несправедливості, звернувся за підтримкою до Ради.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради ретельно вивчила деталі скарги та законодавство, що її регулює. Цікаво, що згідно з Податковим кодексом (ПК) платники єдиного податку І-ІІІ групи, як Скаржник, можуть продавати пиво та столові вина. Водночас, продаж сидру та перрі (грушевого сидру) можливий лише за умови переходу на загальну систему оподаткування. 

Визнавши слушними аргументи підприємця щодо неспівмірності законодавчого регулювання продажу подібних напоїв, Рада письмово звернулася до Мінфіну та ДФС. Інспекторка попросила державні органи роз’яснити, чим зумовлені обмеження платників єдиного податку І-ІІІ групи на продаж сидру. Вона також запропонувала оцінити доцільність надання їм такого права. Листування між Радою та відповідальними органами з цього питання тривало декілька місяців.

Результат: Чотири місяці наполегливої роботи РБО нарешті принесли результат. Верховна Рада прийняла зміни до ПК, які надали можливість платникам єдиного податку І-ІІІ групи, отримати ліцензію на продаж сидру та перрі. 

Зміни набули чинності 1 січня 2019 року.

Наступний кейс: ДФС погодила класифікацію обладнання та скасувала донарахування виробнику солодощів