13225

22.02.2019

ДФС погодила класифікацію обладнання та скасувала донарахування виробнику солодощів

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Сумська обл.

Скарга на: Офіс великих платників податків ДФС (ОВПП)

Суть скарги: 13 листопада 2018 року до Ради звернулося українське підприємство, що належить до групи найбільшого у світі виробника шоколадної продукції, печива та цукерок. Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки.

У 2016 році підприємство придбало машину для пакування печива. Завезло її, відповідно до класифікації імпортованих товарів, з нульовою ставкою мита. Устаткування запрацювало, продукція з’явилася на полицях.
Проте, через два роки ОВПП вирішив провести перевірку – чи правильно проведена класифікація обладнання. Наполягаючи, що пакувальну машину треба було імпортувати зі ставкою мита 2%, податковий орган донарахував підприємству податки на суму 140 тис. грн.

Не погоджуючись з висновками податкової, підприємство оскаржило їх в ДФС України та звернулося до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор Ради проаналізував матеріали справи та письмово підтримав позицію Скаржника. Крім того, він взяв участь у розгляді справи підприємства в ДФС України. Під час слухання сторони домовилися, що Скаржник надасть податковому органу додаткові документи та фотографії процесу пакування печива, що підтверджують правильність класифікації товару.

Результат: Отримавши зазначені документи та фотографії, ДФС України прийняла позицію підприємства та скасувала донарахування. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: РБО допомогла відбити рейдерську атаку щодо литовського інвестора