29.12.2018

За сприяння Ради ДАБІ зареєструвала документи цукрового заводу

Інші державні регулятори: ДАБІ Кіровоградська обл.

Об’єкт скарги: Державна архітектурно-будівельна інспекція у Кіровоградській області (ДАБІ)

Суть скарги: 2 жовтня 2018 року до Ради зі скаргою на бездіяльність ДАБІ звернувся провідний український виробник цукру.

В межах реконструкції та розширення виробництва підприємство запланувало на власній території будівництво двох технічних споруд: майданчику для зберігання бурякового жому та установки для виробництва бетону.

Обидва об’єкти відносяться за містобудівною класифікацією до нескладних (СС1). При цьому для початку будівництва таких споруд необхідно лише повідомити ДАБІ – як і зробив Скаржник. За процедурою, будівельна інспекція протягом одного дня робить запис у відповідному Реєстрі, після чого заявник має право приступати до будівництва.

Проте, ДАБІ не прийняла документи підприємства. З затримкою у декілька тижнів повернула їх через незначні неточності в заповненні бланків на доопрацювання Скаржнику. Підприємство внесло рекомендовані зміни у пакет документів, але повідомлення знову не зареєстрували. Відчуваючи, що бездіяльність ДАБІ заважає розвитку його бізнесу, Скаржник звернувся за допомогою до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради ретельно вивчила матеріали справи та підтримала позицію Скаржника. Вона двічі письмово зверталася до місцевої ДАБІ та ДАБІ України та наголошувала, що необхідно невідкладно внести повідомлення до Реєстру. Упродовж розслідування інспекторка підтримувала постійну комунікацію з відповідальними департаментами ДАБІ. 

Результат: За сприяння Ради 30 листопада підприємство повідомило, що ДАБІ зареєструвала повідомлення про початок будівництва. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Службова перевірка підтвердила бездіяльність поліцейських