14.12.2018

Якщо обшукувати, то лише виправдано 

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Харківська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків (ОВПП) Державної фіскальної служби України (Податкова міліція)

Суть скарги: 24 липня 2018 року до Ради звернувся приватний підприємець з ринку Барабашово у Харкові. Скаржник повідомив про неправомірні дії осіб, які представляються працівниками Податкової міліції, через які був заблокований його товар.

За день до цього до Харківського ринку з Одеси прибула фура з вантажем. В ній знаходилося майно 70 різних приватних підприємців. Одним з власників товарів був Скаржник. Одразу ж після прибуття вантажівки її оточили зо два десятки осіб, які представилися співробітниками Податкової міліції. За їх словами, вони мали обшукати вантаж в рамках кримінального провадження. При цьому, зазначені особи не представили власникам вантажу жодного дозволу на обшук або проведення невідкладних слідчих дій.

Обурені підприємці оперативно зібрали на місці події натовп колег, підключили представників ЗМІ, викликали поліцію. Захищаючи вантаж від осіб, що заблокували його на намагалися обшукати без відповідного дозволу, Скаржник звернувся за допомогою в Раду бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Без зволікань, у день отримання скарги, представники Ради зателефонували в ОВПП та Податкову міліцію. Вони встановили, що зазначені особи дійсно працюють в Податковій міліції та розшукують арештоване майно. В той же час, ОВПП та Податкова міліція запевнили Раду, що їх співробітники на місці подій діятимуть виключно коректно та дотримуватимуться вимог законодавства.

Результат: Співробітники Податкової міліції, діючи вже по процедурі, отримали дозвіл слідчого судді. Тільки після цього вони обшукали товари, вказані в ухвалі. Майно Скаржника не постраждало та після завершення обшуку було йому повернуто. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Вирішено за один день: успішний кейс криворізького підприємства