17.12.2018

Вирішено за один день: успішний кейс криворізького підприємства

Податкові питання: Інші питання Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС) 

Суть скарги: 16 серпня 2018 року до Ради звернулося криворізьке підприємство, що займається торгівлею металами. Скаржник не міг зареєструвати податкові накладні через бездіяльність ДФС.

Наприкінці липня ДФС перевірила діяльність підприємства. За результатами перевірки податковий орган ініціював арешт лімітів ПДВ Скаржника – суму, на яку він може реєструвати податкові накладні контрагентам. Зазначена межа застосовувалася в рамках кримінального провадження. За словами підприємства, це зупиняло його діяльність та загрожувало репутації серед партнерів.

Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило арешт лімітів ПДВ в суді. Суд погодився, що підстав для заморожування лімітів немає та зобов’язав ДФС зняти арешт. 

Проте, фіскальна служба зволікала з розблокуванням лімітів та розрахункового рахунку ПДВ, а численні звернення Скаржника на гарячу лінію та в ДФС так і залишилися без відповіді. 

Вжиті заходи: Інспекторка Ради в день отримання скарги винесла її на розгляд робочої групи ДФС. Вона наголосила, що ухвалу суду необхідно невідкладно виконати, а також підготувала відповідний письмовий запит очільникові ДФС. 

Результат: За сприяння Ради, наступного ж дня податкова скасувала арешт лімітів ПДВ Скаржника. Підприємство знову може нормально нормально працювати. Справу успішно закрито.  
 

Наступний кейс: Прокурору, що затягував з поверненням майна Криворізькому молокозаводу, оголошено догану