13210

21.12.2018

Прокурору, що затягував з поверненням майна Криворізькому молокозаводу, оголошено догану

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Прокуратура Дніпропетровської області (Прокуратура)

Суть скарги: 23 липня 2018 року до Ради звернувся «Криворізький міський молокозавод №1». Підприємство не могло повернути вилучені під час обшуку сервери, ключі та документи внаслідок бездіяльності Прокуратури.
За повідомленням Скаржника, Прокурор затягував виконання ухвали суду, відповідно до якої Скаржнику мали повернути майно. Більше того, вилучення майна також пройшло з порушеннями. Підстав для конфіскації серверів та ключів у правоохоронців взагалі не було, а документи вони мали повернути одразу після вивчення, оскільки арешт на них так і не наклали. Проте, за словами Прокурора, документи він утримував для «упорядкування та систематизації».

Не погоджуючись з діями Прокурора, підприємство подало до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури України (Комісії) скаргу та звернулося за допомогою в Раду. 

Вжиті заходи: Рада звернулась до Комісії та підтримала позицію Скаржника. Представниця Ради взяла участь у засіданні Комісії та наголосила на затягуванні виконання ухвали, можливу недобросовісну поведінку прокурора. 

Під час засідання Комісія прокурорів встановила, що відповідний прокурор вилучив сервери відеореєстраторів та комп’ютер без ухвали суду. При чому розпорядження стосувалося лише документів. Прокурор також безпідставно опечатав приміщення складу заводу та вилучив ключі від приміщення. Таким чином, відповідний прокурор порушив вимоги статті 171 КПК України. Він не звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна та належним чином не виконав ухвалу про повернення майна. Такі дії розцінюються як дисциплінарний проступок,

Результат: Вивчивши матеріали справи та заслухавши позиції всіх сторін справи, члени Комісії прокурорів прийняли рішення. Вони притягнули до відповідальності винного Прокурора та наклали на нього дисциплінарне стягнення. Прокурору, що затягував з поверненням майна, оголошено догану. З повним текстом рішення можна ознайомитись за посиланням.
 

Наступний кейс: Виконавча служба достукалася до боржника газотрейдера