13330

19.06.2020

Вилучене майно львівського підприємця вдалося повернути

Національна поліція: процесуальні зловживання Львівська обл.

Скарга на: Личаківський відділ поліції Головного Управління Національної Поліції у Львівський області (Личаківський ВП)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від приватного підприємця зі Львова, який продає електротехніку. Підприємець скаржився, що Личаківський ВП не повертав йому вилучене під час обшуку майно.

Справа в тому, що в ході розслідування кримінального провадження відносно підприємця, поліція провела обшук в його робочому приміщенні. В результаті слідчий тимчасово вилучив у підприємця 705 технічних пристроїв, серед яких були пристрої «Smart TV» , мобільні телефони і особистий ноутбук підприємця. Робота скаржника практично зупинилася. Спочатку підприємець самостійно звернувся до слідчого з вимогою провернути своє майно, але відповіді не отримав. Зрушити справу з місця мав допомогти суд, який своїм рішенням зобов’язав слідчого негайно повернути вилучені пристрої. Однак, бездіяльність слідчого органу змусила підприємця залучити до розгляду Раду бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала правоохоронним органам забезпечити повне виконання судового рішення. В результаті, слідчий орган повернув скаржнику частину вилученого майна (659 з 705 пристроїв). Контролюючі органи продовжили затягувати досудове розслідування. Тому Рада вирішила винести питання скаржника на засідання експертної групи з Офісом Генерального прокурора України.

Результат: Личаківський ВП дослухався до рекомендацій Ради та задовольнив скаргу львівського підприємця. Наступного дня скаржник повідомив інспектору, що отримав решту майна. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Держгеонадра дозволила видобуток питної води провідному виробнику соків