22.06.2020

Держгеонадра дозволила видобуток питної води провідному виробнику соків

Дозволи та ліцензії: Природокористування Вінницька обл.

Скарга на: Державна служба з питань геології та надр (Держгеонадра)

Суть скарги: До Ради зі скаргою звернувся один з найбільших виробників соків України. Компанія протягом півтора року не могла отримати спеціальний дозвіл на користування надрами для видобутку питної води в одному з родовищ Вінницької області.

Коли скаржник вперше подав документи на розгляд Держгеонадрам, він отримав відмову: контролюючий орган вимагав доопрацювати документи. Враховуючи всі зауваження, виробник соків близько шести разів відправляв заяву з необхідними файлами до Держгеонадр, які також розглядалися Міністерством енергетики та захисту довкілля і Вінницькою обласною радою. Однак контролюючі органи знову і знову знаходили недоліки та відхиляли всі документи. Тоді компанія подала скаргу до Ради.

Вжиті заходи:  Інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Держгеонадрам розглянути документи від скаржника відповідно до закону та прийняти стосовно компанії прозоре та об’єктивне рішення. Пізніше Держгеонадра повідомила Раді, що отримала від виробника соків нову заяву для отримання дозволу на видобуток води. Рада два рази виносила скаргу на обговорення експертної групи за участі контролюючого органу для детального розгляду документів Скаржника.

Результат: В ході засідань експертної групи, Держгеонадра дослухалася до рекомендацій Ради. Скаржник отримав довгоочікуваний дозвіл на видобуток підземних питних вод для виробництва соків. Інспектор успішно закрив справу.

Наступний кейс: Виробнику кормів для собак вдалося відстояти результати тендеру