26.12.2018

Виконавча служба достукалася до боржника газотрейдера

Національна поліція: процесуальні зловживання Запорізька обл.

Об’єкт скарги: Центральний відділ державної виконавчої служби міста Вінниця Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області (Виконавча служба)

Суть скарги: 6 серпня 2018 року до Ради звернувся оптовий газотрейдер. Скаржник не міг повернути борг через бездіяльність Виконавчої служби Мін’юсту.

У серпні 2016 року Скаржник домовився з покупцем про постачання газу. Проте, вже після надання послуг виявилося, що замовник платити не збирається. Станом на початок 2017 року покупець заборгував постачальнику близько 100 тис. грн. 

Не владнавши питання оплати з замовником, газотрейдер був змушений звернутися до суду. Суд прийняв рішення на користь Скаржника та зобов’язав боржника розрахуватися з газотрейдером. Стягнення боргу доручили Виконавчій службі. Проте за словами Скаржника, вона не здійснила всі необхідні заходи для фактичного виконання рішення суду.

Співробітники Виконавчої служби повідомляли, що не можуть знайти транспортні засоби належні боржнику. Згодом вони наклали арешт на кошти боржника на банківських рахунках, проте ті виявилися порожніми.

Вжиті заходи: Інспектор Ради попросив Мін’юст перевірити ефективність здійснення виконавчих дій у справі Скаржника. Він також наголосив, що необхідно виконати рішення суду та повернути борг підприємству. 

Результат: Виконавча служба все-таки знайшла спосіб достукатися до боржника – розшукала та звернула стягнення на належні боржнику транспортні засоби та нежитлові будівлі та направила матеріали до поліції, щоб притягнути керівника компанії-боржника до кримінальної відповідальності. Після цього, на початку жовтня 2018 року боржник нарешті повернув підприємству 100 тис. грн. Скаржник подякував Раді за допомогу. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: За сприяння Ради ДАБІ зареєструвала документи цукрового заводу