13048

16.01.2017

Відділення поліції поновило досудове розслідування щодо порушення прав власності компанії-власника земельної ділянки

Національна поліція: бездіяльність Чернігівська обл.

Об’єкт скарги: Бобровицьке відділення поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (Бобровицьке відділення поліції)

Суть скарги: 5 вересня 2016 року Скаржник, компанія, яка спеціалізується на розведенні тварин і вирощуванні зернових культур, звернувся до РБО через затягування слідчим Бобровицького відділення поліції досудового розслідування кримінального правопорушення. За свідченнями Скаржника, інше підприємство незаконно зайняло земельну ділянку Скаржника і збудувало на ній ворота, які перешкоджали потраплянню Скаржника на земельну ділянку.

В лютому 2016 року Бобровицький районний суд зобов’язав слідчого Бобровицького відділення поліції розглянути клопотання про відкриття кримінального провадження, поданого Скаржником, проте жодні слідчі дії в рамках досудового розслідування не були вчинені.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до слідчого Бобровицького відділення поліції, який неналежним чином розглядав справу Скаржника, з вимогою усунути порушення під час розслідування, а також із запитом до прокуратури про надання слідчому письмових вказівок щодо належного розгляду клопотань Скаржника. Слідчий не виконав вказівки і був притягнений до дисциплінарної відповідальності, а досудове розслідування доручено більш досвідченому слідчому.

Заходи були вжиті й відносно начальника слідчого управління Бобровицького відділення поліції. Інспектор РБО також обговорив хід досудового розслідування по справі Скаржника під час засідання експертної групи Національної поліції. 

Результат: В результаті втручання РБО досудове розслідування було поновлено і справу Скаржника було взято під відомчий контроль Національної поліції. Справу було закрито.

 

Наступний кейс: МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції