13272

22.08.2019

Велика перемога для маленької людини 

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Головне управління Держгеокадастру у Києві (Держгеокадастр)

Суть скарги: Фізична особа-підприємець звернувся до Ради звернувся зі скаргою на Держгеогкадастр. Державний регулятор не реєстрував земельну ділянку Скаржника.

Плануючи відкрити сімейний магазин, підприємець підготував пакет необхідних документів та подав їх в Держгеокадастр. Незважаючи на те, що різні дозвільні органи погодили даний проект будівлі, Держгеогкадастр відмовився його реєструвати через нібито неґрунтовність зміни функціонального призначення та порушену хронологію проекту землеустрою.

Підприємець оскаржив дії державного регулятора в суді, а також звернувся за підтримкою до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор дослідив обставини справи та письмо підтримав позицію Скаржника, звернувшись до Держгеогкадастру. Паралельно суд визнав, що документація ФОПа відповідає вимогам законодавства, а держорган відмовив Скаржнику необґрунтовано. Проте державний орган продовжував відмовляти Скаржникові в реєстрації з інших причин. Щоб вирішити нарешті тривалий конфлікт між сторонами, Рада допомогла організувати особистий прийом Скаржника з керівництвом Держгеогкадастру за участю інспектора.

Результат: За сприяння Ради Держгеогкадастр нарешті зареєстрував земельну ділянку. Необхідність у подальших судових спорах відпала, що зняло додаткове навантаження зі Скаржника. Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: За неефективне розслідування справи правоохоронця позбавили премії