23.11.2021

Вантаж із замороженою яловичиною розблоковано

Митні питання: Оцінка митної вартості Волинська обл.

Скарга на: Державна митна служба (Держмитслужба), Волинська митниця Держмитслужби (Волинська митниця)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від білоруського перевізника. Підприємство скаржилося, що під час ввезення замороженої яловичини з Польщі в Україну Волинська митниця затримала вантаж, який належав польській компанії. Працівники митниці склали акт про проведення огляду перевезеного товару, в результаті чого виявили, що скаржник перевозив товар, який відрізнявся від заявленого в документах. Протягом майже 30 днів вантаж, а також транспортний засіб та водій скаржника перебували на митному посту. За чей час жодних претензій або звинувачень перевізнику митники не висунули. Компанія звернулася до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. В ході розгляду скарги інспектором Ради було встановлено, що на Волинській митниці відсутні холодильні установки для зберігання товару. Рада звернулася до Волинської митниці Держмитслужби та до Держмитслужби з проханням пояснити, чому транспортний засіб та водій компанії утримуються на кордоні, і, у разі відсутності порушень з боку перевізника, пропустити його транспортний засіб та водія через зону митного контролю. 

Результат: Держмитслужба дослухалась до рекомендацій Ради і розмістила вантаж у спеціальні холодильні установки на відповідальне зберігання, а також оформила у митному відношенні транспортний засіб скаржника та впустила його на територію України. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДБР закрила кримінальне провадження щодо стрімінгової платформи