13274

29.07.2019

Тиск правоохоронців на підприємство з Дніпропетровщини припинено

Служба безпеки України: кримінальні провадження Дніпропетровська обл.

Скарга на: Нікопольський відділ Управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області (СБУ)

Суть скарги: До Ради звернувся дистриб’ютор електронного обладнання. Підприємство скаржилося на тиск правоохоронців на його господарську діяльність.

За словами Скаржника, співробітники СБУ, подолавши 236 км шляху, приїхали до будинку директора фірми у вихідний день нібито для того, щоб перевірити місцезнаходження підприємства. Більше того, правоохоронці наполегливо пропонували директору письмово засвідчити, що один з його контрагентів – фіктивна компанія. Після того як директор відмовився, тиск, за словами Скаржника, став посилюватися. Керівника підприємства викликали на бесіду. При цьому жодних офіційних підозр правоохоронці йому не висунули.

Не розуміючи, що коїться, та що насправді викликало такий інтерес правоохоронців, Скаржник звернувся до Ради, Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань.

Вжиті заходи: Рада розглянула скаргу підприємства та рекомендувала ГПУ та ДБР перевірити дії співробітників СБУ. Проте, ДБР не побачило у діях правоохоронців достатніх пістав для порушення кримінального провадження. А ГПУ переадресувала звернення Ради до Військової прокуратури південного регіону України, а та – до свого Дніпропетровського гарнізону. Врешті-решт звернення Скаржника потрапило до СБУ.

Результат: СБУ дослухалась до аргументів Ради і врахувала інформацію від Скаржника в своїй оперативно-службовій діяльності. Тиск правоохоронців на бізнес компанії припинився. Підприємство подякувало Раді за допомогу у вирішенні справи.
 

Наступний кейс: Результати держзакупівлі Рубіжанської міськради визнано незаконними