01.10.2015

Труднощі з імпортом через розбіжності у законодавствах країн

Запити щодо законопроектів та змін до них

Об’єкт скарги: Міністерство аграрної політики та продовольства України; Кабінет Міністрів України 

Суть скарги: 25 травня 2015 до Ради бізнес-омбудсмена звернулося приватне підприємство, у якого виникли проблеми з імпортуванням колагенових оболонок з Польщі до України. Згідно з чинним законодавством, імпорт таких товарів підлягає обов’язковій ветеринарній перевірці за ветеринарним сертифікатом від виробника. Проблема у тому, що Польща не вимагає наявності таких сертифікатів, тому завезення колагенових оболонок до України є досить проблематичним. Скаржник звертався з цим питанням до різних державних органів. В результаті, ідею скасування ветеринарної перевірки при імпорті оболонок підтримала Державна регуляторна служба та Міністерство аграрної політики та продовольства України. Мінагрополітики навіть розробило проект поправок до постанови Кабінету Міністрів щодо відміни ветеринарної перевірки, але на цьому все зупинилось. 

Вжиті заходи: РБО провела низку зустрічей з представниками відповідних міністерств та Держпродспоживслужби. В результаті проект закону був опублікований на порталі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України для публічного обговорення. 

Результат: 24 серпня 2015 року Міністерство аграрної політики подало законопроект на затвердження центральному органу влади. РБО контролюватиме прогрес із затвердженням законопроекту. 

 

Наступний кейс: Проблема з експортом металобрухту