21.06.2017

ТОВ «ЮроКейп Юкрейн І» отримало дозвіл на розробку документації з землеустрою

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Торговельні правила та дозволи Запорізька обл.

Об’єкт скарги: Запорізька обласна державна адміністрація (ЗОДА)

Суть скарги: Наприкінці березня 2017 року компанія ТОВ «ЮроКейп Юкрейн І», що спеціалізується на проектуванні та будівництві вітряних електростанцій, звернулася до РБО зі скаргою на Розпорядження Запорізької ОДА, що не повністю відповідало чинному законодавству. Скаржник хотів збудувати об’єкти вітроелектростанції на земельних ділянках, наданих йому в оренду державою, для чого йому був потрібний дозвіл ЗОДА на розробку робочого проекту з землеустрою щодо рекультивації земель, ґрунтовий покрив яких буде порушено при будівництві. На звернення Скаржника ЗОДА ухвалила дозвіл на розробку проекту, проте зобов’язала Скаржника надати робочий проект на державну екологічну експертизу відповідно до статті 14 Закону України “Про екологічну експертизу”. Скаржник не знайшов жодних вимог щодо необхідності проведення експертизи у Законі і звернувся до РБО.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, інспектор РБО надіслав запит до Запорізької ОДА з проханням переглянути видане Скаржнику Розпорядження на відповідність законодавству і внести необхідні зміни. 

Результат: 5 травня Скаржник повідомив Раді про  внесення змін до Розпорядження і надання йому дозволу на розробку робочого проекту. Справу було закрито.

 

 

Наступний кейс: Скасовано незаконні зміни в установчих документах провайдера фінансових / ІТ послуг