14.12.2020

Таблиці даних платника ПДВ враховано

Призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Головне управління ДПС у Київській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від фермерського господарства з Київщини, що займається вирощуванням сільськогосподарських культур понад 28 років. ГУ ДПС зупинила реєстрацію податкових накладних підприємства. Скаржник надав ГУ ДПС таблиці даних платника ПДВ з поясненнями, але податкова не прийняла таблиці до розгляду, посилаючись на невідповідність видів діяльності основним засобам платника.Компанія наполягала, що її основні засоби повністю відповідали здійснюваним видам діяльності і цьому були документальні підтвердження. Керівник компанії звертався на «гарячу лінію» ДФС для консультацій та вирішення проблеми в позасудовому порядку. На цьому етапі на допомогу підприємству прийшла Рада бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали скарги та визнала скаргу обґрунтованою. Зокрема, Рада підтримала позицію компанії та відзначила вагомість її аргументів. Рада рекомендувала ДПС врахувати таблиці даних скаржника, або за наявності законних підстав, повідомити про причини відмови. Обговорення скарги відбулося за участі ГУ ДПС на засіданні експертної групи в межах Меморандуму про партнерство та співробітництво між РБО та ДПС. Хоча за результатами експертної групи ГУ ДПС вирішило врахувати таблиці даних платника, ДПС в подальшому заперечила такі дії. ДПС повернулася до одного зі старих аргументів щодо недостатньої кількості працівників компанії. Підприємство знову мусило направити податковій таблиці даних платника з детальними поясненнями про специфіку діяльності у зв’язку з сезонністю сільськогосподарських робіт.

Результат: Після ретельного вивчення документів компанії, ДПС дослухалася до рекомендацій Ради та врахувала таблиці даних платника. Про позитивне рішення податкової пізніше поінформував Раду й сам скаржник: “Вирішено найбільшу проблему, яка заважала роботі підприємства. Висловлюю найщирішу подяку вашій організації”. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Коли законодавчі зміни необхідні, на допомогу приходить РБО