17.12.2020

Коли законодавчі зміни необхідні, на допомогу приходить РБО

Запити щодо законопроектів та змін до них Луганська обл

Скарга на: Міністерство енергетики та захисту довкілля України

Суть скарги: До Ради звернулася енергетична компанія з Луганська. Підприємство скаржилося на те, що Міністерство енергетики та захисту довкілля зволікало з приведенням чинної нормативно-правової бази до вимог Закону «Про ринок електричної енергії». З цієї причини компанія не могла напряму отримати розрахунки за спожиту електроенергію від бюджетних установ.

Відповідно до нововведень закону, енергетична компанія з Луганська з 2019 року почала вести діяльність з розподілу електричної енергії. Компанія на підставі ліцензії постачала електроенергію не тільки місцевим електромережам Луганської області, а й на території бойових дій. Проте у зв’язку з цим, скаржник ніс додатковий фінансовий тягар. Компанія  додатково виконувала роботи і  послуги  в межах ліцензованої діяльності та час від часу мала купувати нове обладнання та паливно-мастильні матеріали для електромереж, які руйнувалися від бойових дій.

За результатами селекторної наради з тодішнім Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Луганська обласна державна адміністрація подавала пропозиції змін до Постанови № 477 спочатку до Міністерства енергетики та захисту довкілля, а потім й до самого Прем’єр-міністра. Однак оскільки питання для скаржника лишалось невирішеним, Рада бізнес-омбудсмена взяла скаргу в роботу.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Міністерству енергетики та захисту довкілля внести зміни до Постанови № 447 Кабінету Міністрів, що надасть змогу компанії отримувати бюджетні кошти за послуги з розподілу електроенергії. Зокрема, щоб обговорити предмет скарги, Рада просила Міністерство енергетики та захисту довкілля провести засідання тристоронньої робочої групи за участі інспекторки Ради, профільного міністерства та скаржника.

Результат: Завдяки втручанню Ради, 28 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №1028 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів від 6 липня 2016 року №447». Скаржник подякував Раді за допомогу: «Саме завдяки сприянню та наполегливості Ради бізнес-омбудсмена, ми нарешті маємо змогу отримувати бюджетні кошти за послуги з розподілу електричної енергії, додаткові роботи і послуги, пов’язані з ліцензованою діяльністю, а також здійснення інших платежів (штрафів, пені тощо), передбачених іншими нормативно-правовими актами. Важко переоцінити значення вашого сприяння в вирішенні доброї справи, яка насправді зігріває своїм теплом наш колектив, який працює в умовах бойових дій». Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Рішення суду підлягає виконанню