03.11.2020

Таблиці даних морської транспортної компанії прийнято

Податкові питання: Анулювання/відновлення/відмова в реєстрації платників ПДВ Одеська обл.

Скарга на:  Державна податкова служба України (ДПС), Головне управління ДПС в Одеській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від компанії, що надає послуги з транспортного оброблення та перевалки вантажів у морському порту «Чорноморськ». Підприємство поскаржилося, що податковий орган відмовився прийняти таблиці даних платника ПДВ та заблокував податкові накладні компанії. Такі таблиці зазвичай подаються для уточнення інформації про господарську діяльність компанії та дозволяють попередити блокування реєстрації податкових накладних. 

Своє рішення стосовно компанії податковий орган мотивував тим, що дані про види діяльності компанії, зазначені в таблицях, не відповідали наявним основним засобам платника. Проте, на думку скаржника, висновкам податкової не вистачало конкретики: які саме основні засоби були недостатніми – було невідомо. Ані перевірок компанії, ані експертних досліджень, на підставі яких блокування діяльності компанії було б виправданим, податкова не проводила. Намагаючись оскаржити протиправне рішення про відмову у прийнятті таблиць даних, підприємство додатково подавало ГУ ДПС пояснення про наявне у них технічне обладнання та інші основні засоби. Тим не менш, змінити рішення контролюючого органу не вдалося. Через можливі негативні наслідки як для самої компанії, так і її клієнтів,  підприємство  звернулося до Ради по допомогу. 

Вжиті заходи: Інспекторка ініціювала невідкладний розгляд справи компанії та визнала скаргу обґрунтованою. У своїх письмових зверненнях Рада рекомендувала ГУ ДПС переглянути своє рішення та врахувати таблиці даних для розблокування податкових накладних скаржника з урахуванням наданих документів та пояснень.  

Разом з цим, РБО організувала зустріч експертної групи  за участі керівництва ГУ ДПС, як це передбачає Меморандум про партнерство та співпрацю між ДПС та РБО. За результатами зустрічі скаржник повторно подав таблиці даних платника ПДВ. Контролюючий орган прийняв її, вивчивши всі надані документи.

Результат: ГУ ДПС дослухалось до рекомендацій Ради. Прийняття податковою таблиць даних платника підтвердив і сам скаржник. Засідання експертної групи із залученням територіального органу ДПС довело свою ефективність. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: СБУ повернула власнику помилково вилучене майно