13111

03.11.2017

Співробітника ДФС притягнули до дисциплінарної відповідальності за порушення під час перевірки ТОВ “МАНАД”

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київська обл.

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби в Київській області (ГУ ДФС Київської області)

Суть скарги: 20 липня 2017 року до Ради звернулося ТОВ “МАНАД”, оптовий зернотрейдер з Київщини, зі скаргою на дії співробітника ГУ ДФС Київської області. Скаржник не погоджувався зі складеним співробітником податкової актом перевірки, відповідно до якого підприємству загрожував штраф майже на 8 млн. грн.

За словами Скаржника, перевірку провели зі значними порушеннями. Зокрема, співробітник податкової, не бажаючи працювати з первинною документацією, вказав в акті, що її просто не надали під час перевірки. Більше того, начебто на підставі відсутності первинних документів він допустив, що підприємство неправильно вираховувало курсові різниці і недоплатило до бюджету майже 8 млн. грн. Підприємство ж наполягало, що співробітник податкової протиправно не визнав витрати курсових різниць та здійснив донарахування податку на прибуток. Скаржник направив свої аргументовані заперечення до ГУ ДФС Київської області.

Вжиті заходи: Інспектор Ради звернувся до ГУ ДФС Київської області з проханням перевірити законність дій співробітника податкової та розглянути звернення Скаржника. У разі виявлення порушень інспектор Ради вимагав провести службове розслідування та притягнути до відповідальності винних осіб.

Результат: Після втручання Ради ДФС переглянула висновки акту та ініціювала додаткову перевірку підприємства. За її результатами податкова встановила відсутність порушень з боку Скаржника. 11 вересня 2017 року ГУ ДФС Київської області повідомило Раді про те, що зазначеного співробітника податкової притягнули до дисциплінарної відповідальності – йому винесли догану.

Наступний кейс: Дозволено експорт вантажу кукурудзи з Миколаївського порту