12.10.2017

Солом’янське управління поліції повернуло скаржникам вилучене майно

Національна поліція: процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Солом’янське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві (Солом’янське УП)

Суть скарги: 9 серпня 2017 року РБО отримала три Скарги на бездіяльність слідчого Солом’янського УП від Групи Компаній, що  виробляє та продає силові кабелі. Понад півроку Скаржники не могли повернути конфісковане майно. Господарська діяльність підприємств була фактично заблокована. 

Історія Скаржників розпочалася ще наприкінці 2016 року, коли Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України (управління контррозвідувального захисту СБУ) отримало повідомлення про те, що нібито Група Компаній виготовляє підробну продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам якості та безпеки. На думку Скаржників, це повідомлення ініціювали їх конкуренти. Тож Соломʹянське УП провело обшуки в офісах і на складах компаній та вилучило їхнє майно і документи. Як зазначають постраждалі, обшуки та конфіскація проводилися зі значною кількістю порушень. Частина вилученої продукції було передано на відповідальне зберігання конкурентам Скаржників. 

Самостійно вирішити проблему Скаржникам не вдалося. Вони зверталися до суду, який прийняв рішення на їх користь та зобов’язав слідчого Солом’янського УП повернути підприємствам вилучене майно. Проте слідчий не виконував ухвали суду. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО письмово звернувся до Начальника Головного управління Нацполіції у м. Києві та Начальника Солом’янського УП з вимогою виконати рішення судів та повернути майно Скаржникам. Також Інспектор надав рекомендації Групі Компаній щодо подальших дій в даній ситуації. Зокрема, він пояснив, що суд може надати підтвердження отримання ухвали Солом’янським УП або ж повторно її направити.

Результат: 13 вересня Слідчий виконав ухвали суду та пояснив причину затримки – частина вилученого майна передавалася на експертизу. Скаржники отримали вилучене майно та документи. Справу успішно закрито протягом місяця.

 

Наступний кейс: МЕРТ зняла торговельні санкції з італійського імпортера