18.10.2017

МЕРТ зняла торговельні санкції з італійського імпортера

Державні регулятори: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ)

Суть скарги: 17 серпня 2017 року до Ради зі скаргою на дії МЕРТ звернулася італійська компанія, що імпортує волоські горіхи в Італію з України. На початку 2017 року, під час поставки компонентів для зрошування українському контрагенту, європейська компанія неочікувано виявила, що знаходиться в санкційному списку МЕРТ. Імпортера, що вчасно та в повному обсязі розраховувався з постачальниками, це занепокоїло та обурило. Більше того, підприємство не отримувало від МЕРТ повідомлень про накладання санкцій. Для компанії це створювало складнощі в зовнішньоекономічній діяльності – для кожної поставки товару треба було отримувати окрему ліцензію. 

Щоб з’ясувати причину накладання санкцій та усунути їх, підприємство тричі зверталося до МЕРТ. Скаржник дізнався, що торговельні обмеження ініціювала Державна фіскальна служба (ДФС), оскільки, за її даними, у 2015 році один з українських експортерів не отримав від скаржника кошти за поставку сировини у встановлені строки. Після звернення Скаржника в березні 2017 року ДФС погодилася з його аргументами та направила запит до МЕРТ щодо скасування санкцій. Проте на момент отримання скарги Радою торговельні обмеження проти імпортера МЕРТ так і не зняло.

Вжиті заходи: Інспектор Ради встановив, що до схеми розрахунків між Скаржником та українським експортером був залучений ще один іноземний контрагент. На рахунок цього контрагента і здійснила оплату італійська компанія. З аргументованими поясненнями Інспектор звернувся до МЕРТ і ДФС та запропонував зняти санкції з імпортера. Додатково він попросив заступника міністра МЕРТ взяти справу Скаржника під особистий контроль.

Результат: 5 жовтня відповідним наказом МЕРТ скасувала торговельні обмеження проти італійської компанії. Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: Агропідприємству з Полтавщини повернули вилучені майно та документи