09.03.2021

Слідчі повернули компанії законно придбані алкогольні напої

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Харківська обл.

Скарга на: Державна фіскальна служба  (ДФС), Офіс великих платників податків ДФС (ОВПП)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від дистриб’ютора їжі та напоїв з Харківщини. Підприємство скаржилося на тиск з боку правоохоронців, які вилучили і не повертали майно компанії. В межах кримінального провадження слідчі обшукали складські приміщення підприємства, щоб перевірити його робочі документи через нібито причетність компанії до продажу незаконно виготовленої алкогольної продукції. Проте, незважаючи на заборону суду, правоохоронці вилучили у підприємства імпортні алкогольні напої. Скаржник звертався до слідчого ОВПП та просив повернути вилучене майно. Він аргументував свою позицію тим, що алкогольні напої, що вилучили правоохоронці, були придбані легально і це підтверджує договір компанії з постачальником та відповідні податкові накладні. Однак самостійно повернути майно скаржнику не вдалося. Відтак компанія просила Раду бізнес-омбудсмена про допомогу. 

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ОВПП повернути скаржнику тимчасово вилучене майно, клопотання про арешт якого суд не задовольнив. В листі до правоохоронців інспектор РБО наголосив, що відмова суду накласти арешт на майно тягне за собою повернення особі всього або частини тимчасово вилученого майна відповідно до ч.3 ст.173 КПК України.

Результат: ОВПП дослухався до рекомендацій Ради та повернув компанії вилучені під час обшуку алкогольні напої. Адвокат скаржника повідомив РБО про повернення майна. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Зловживання посадовців місцевої прокуратури припинено