13077

10.09.2015

Скасовано рішення Державної податкової інспекції про донарахування скаржникові більше 6 млн. грн податків та штрафних санкцій

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція у Голосіївському районі; Головне управління Державної Фіскальної Служби України

Суть скарги: Скаржник – Товариство, засноване чотирма державними банками з метою створення класичної системи іпотечного рефінансування шляхом випуску облігацій з іпотечним покриттям.

Протягом лютого-березня 2015 року ДПІ Голосіївського району провела виїзну податкову перевірку Товариства і видала акт, згідно з яким операції Товариства, що по суті своїй є фінансовим кредитом, були визнані такими, що не підпадають під п.30 ч.4 Перехідних Положень Податкового Кодексу у зв’язку з нібито відсутністю умови зворотного викупу зобов’язань, а отже – підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Як наслідок, рішенням ДПІ було донараховано 4,8 млн. грн податку на прибуток і 1,2 млн. грн штрафних санкцій до сплати Скаржником.

На додачу ДПІ порушила вимогу Податкового кодексу щодо максимально допустимої тривалості податковій інспекції.

Вжиті заходи: РБО ретельно проаналізувала сумнівне рішення, відповідні перехідні положення Податкового Кодексу України, типові договори Товариства,  зустрілась з податковими консультантами Скаржника та представниками ДФС та отримала підтвердження від контрагентів Товариства щодо відображення спірних операцій у їхній звітності, після чого РБО  рекомендувала ДФС врахувати наявні факти та задовольнити звернення нашого Скаржника.

Результат: За результатами розгляду скарги ДФС України було прийнято рішення скасувати повідомлення-рішення ДПІ та рішення апеляції першого рівня, що зберегло Скаржникові більше 6 млн. грн.

Наступний кейс: Труднощі з імпортом через розбіжності у законодавствах країн