13088

10.09.2015

Проблеми з митним оформленням вантажів

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Київська обл.

Об’єкт скарги: Київська міська митниця ДФС України

Суть скарги: 1 липня 2015 року Скаржник, компанія, яка спеціалізується на річкових перевезеннях, звернувся до РБО. Так, Скаржник оскаржував відмову Київської міської митниці створити тимчасову зону митного контролю в Київському річковому порту з метою проведення процедур митного оформлення. У зв’язку із відсутністю постійної зони митного контролю, під час кожного перевезення вантажу Дніпром, Скаржник повинен подавати окреме звернення про створення такої тимчасової зони. 

Хоча чинне законодавство дозволяє створення тимчасових зон митного контролю залежно від обставин, а також незважаючи на створення таких зон за зверненням Скаржника у минулому, цього разу Київська міська митниця відмовила Скаржникові. Натомість, Київська міська митниця порадила Скаржнику пройти процедуру митного оформлення вантажів в іншому порту, де є постійно діюча зона митного контролю.  

Вжиті заходи: Фахівець РБО визначив, що відповідно до чинного законодавства, Київська міська митниця  не має підстав відмовляти у створенні тимчасової зони митного контролю, якщо Скаржник обґрунтовує потребу у її створенні та належним чином отримав дозвіл Державної прикордонної служби України на рух вантажу поза пунктами пропуску через державний кордон. Слідчий РБО мав низку телефонних розмов для обговорення справи з представником Київської міської митниці. 8 липня 2015 року лист з рекомендаціями РБО був направлений до Київської міської митниці. 

Результат: 14 липня 2015 року на прохання Скаржника та відповідно до вимог РБО Київська міська митниця створила тимчасову зону митного контролю і Скаржник отримав можливість провести процедури митного оформлення свого вантажу. Справу було закрито.

Наступний кейс: Труднощі з імпортом через розбіжності у законодавствах країн