13346

10.08.2020

Рейдерську атаку на міжнародну інвестиційну компанію відбито

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Київ

Скарга на: Міністерство юстиції (Мін’юст)

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернулася компанія  з Монголії щодо рейдерського захоплення її українського підприємства. Про атаку рейдерів скаржник дізнався раптово: невідомі підробили документи та змінили відомості про компанію в єдиному державному реєстрі (ЄДР).  В результаті незаконних реєстраційних дій головний офіс втратив контроль над дочірньою компанією в Україні, що могло призвести до втрати її активів. Тоді Рада і отримала скаргу від компанії з проханням про допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор Ради визнав скаргу обґрунтованою. Рада допомогла представникам монгольської компанії зорієнтуватися в механізмах захисту від рейдерства та запропонувала звернутися зі скаргою до Колегії Міністерства юстиції з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора (Колегія Мін’юсту).  У листі з підтримкою позиції підприємства Рада рекомендувала Міністерству юстиції якнайшвидше відновити дані про скаржника в ЄДР. 
На підставі Меморандуму про партнерство та співробітництво між Радою бізнес-омбудсмена та Міністерством юстиції Рада просила максимально пришвидшити  розв’язання скарги інвестиційної компанії через ризик втрати своїх активів. Скаргу компанії Колегія Мін’юсту розглянула протягом декількох днів. 

Результат: Мін’юст дослухався до рекомендацій Ради. «Завдяки оперативній та професійній допомозі Ради бізнес-омбудсмена, Міністерство юстиції зробило правильні, а головне – законні висновки стосовно ситуації, що склалася та скасувало незаконні реєстраційні дії, в результаті яких відбулось рейдерське захоплення компанії», поділився сам скаржник.
 

Наступний кейс: Податкові накладні агропідприємства зареєстровано