Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області (ДФС)
Суть скарги: До Ради звернулося дочірнє підприємство французької компанії, провідний в Україні виробник водонагрівачів та обігрівачів. Підприємство не погоджувалося з висновками податкової перевірки ДФС, відповідно до яких мало сплатити додатково понад 140 млн. грн.
Податковий орган поставив під сумніви операції Скаржника з низкою контрагентів. Відтак, ДФС прийшла до висновку, що компанія не має права на відшкодування ПДВ.
Крім того, податкова зауважила, що підприємство пропонувало набагато нижчі ціни на продукцію в своїх авторизованих магазинах, ніж в середньому в Інтернеті. За це вирішила виписати штраф.
Ще одне значне порушення «на мільйон» було пов’язане з витратами на утримання закордонних працівників в Україні. ДФС наполягала, що необхідно платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) із суми, витраченої на оренду жила експатів, а також на відшкодування транспортних витрат працівникам, які користувалися власними автівками.
Не погоджуючись з висновками податкового органу, компанія звернулася за допомогою до Ради.
Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та підтримав позицію підприємства. Рада письмово звернулася до ДФС та попросило всебічно і неупереджено розглянути заперечення Скаржника. Рада, зокрема, наполягала, що необхідно застосовувати принцип індивідуальної відповідальності кожного учасника господарських операцій при оцінці реальності таких відносин між Скаржником та його контрагентами.
Рада також наголосила, що при розрахунку ринкової вартості товарів підприємства треба використовувати офіційні бази даних Скаржника, і не інформацію з Інтернету.
Стосовно витрат на утримання експатів – Рада довела, що підприємство діяло правильно, відповідно до Трудового Кодексу. Згідно з чинним законодавством, такі витрати є необхідними та вони звільняються від сплати ЄСВ.
Інспектор Ради також взяв участь у розгляді справи підприємства в ДФС. Наступного дня Скаржник подав до податкового органу додаткові пояснення та документальні докази.
Результат: З урахуванням додаткових документів, ДФС призначила позапланову перевірку підприємства. За результатами перевірки, податкова скасувала попередні донарахування на суму понад 140 млн. грн. Справу успішно закрито.