13408

06.06.2016

Скасовано податкові повідомлення-рішення на суму 387 752 514 грн

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), Державна Податкова Інспекція Дніпровського району м. Києва

Суть скарги: У лютому 2016 року РБО отримала скаргу від компанії, що здійснює свою діяльність у сфері автомобільного транспорту. У скарзі йшлося про податкову перевірку 2015 року, в результаті якої було незаконно нараховано додаткові суми податків та штрафів. Сума додатково нарахованого податку разом зі штрафами склала близько 380 млн. грн.

Скаржник, не погоджуючись з результатом податкової перевірки, подав скаргу до місцевої податкової служби. Однак, це не дало результату. Після цього Скаржник подав скаргу до ДФС та попросив допомоги РБО у скасуванні вищевказаних податкових нарахувань та штрафів.

Вжиті заходи: Під час розслідування скарги РБО виявила, що ДФС не мала підстав для податкових нарахувань та штрафів та рекомендувала фіскальній службі переглянути рішення. Експерти РБО разом з представниками Скаржника також взяли участь в розгляді адміністративного оскарження Державною фіскальною службою.

Результат: У квітні 2016 року РБО отримала лист від ДФС, який підтверджував, що адміністративну скаргу задовільнено, а податкові повідомлення-рішення скасовано. Прямий фінансовий ефект склав 387,752,514 грн.

Наступний кейс: Неукладання договору про визнання електронних документів фіскальним органом