06.06.2016

Надано дозвіл на виконання рішення іноземного суду на суму 21,5 млн. доларів США

Інші питання Миколаївська обл.

Об’єкт скарги: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Суть скарги: У лютому 2016 року РБО отримала скаргу від компанії Нібулон, всесвітньо відомого експортера зернових та олійних культур, з приводу ненадання дозволу  на виконання українськими судами рішення іноземного суду на території України. Рішення міжнародного суду зобов’язувало іншу компанію, що веде свою діяльність в Україні, сплатити Скаржникові 21,5 млн. доларів США збитку. Українські суди системно порушували належні строки розгляду справи: у цілому, розгляд справи затягнувся більш ніж на 2 роки. 

Вжиті заходи: Зважаючи на значну затримку у наданні дозволу на виконання рішення міжнародного суду на території України, РБО звернулася до Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з відповідними рекомендаціями для забезпечення вільного, відкритого та справедливого суду для Скаржника. Незабаром було призначено судове засідання, в якому брали участь представники РБО в якості незалежних спостерігачів.

Результат: В день судового засідання український суд розглянув позов Скаржника і одразу ж виніс рішення, за яким визнається і дозволяється виконання арбітражного рішення. РБО знадобилося 2 місяці, щоб вирішити питання, яке протягом 2 років неможливо було зрушити з місця. Скаржник залишився дуже задоволений допомогою РБО та надіслав лист-подяку.

 

Наступний кейс: Неукладання договору про визнання електронних документів фіскальним органом