13283

06.09.2019

Скаржнику виплатили майже 800 тис. грн. пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ

Інші питання Київ

Скарга на: Державна казначейська служба України у Києві (Київське Держказначейство)

Суть скарги: До Ради звернувся виробник м’ясопродуктів з Київщини. Попри рішення суду Скаржнику не виплачували пеню за несвоєчасне відшкодування ПДВ.

У квітні 2019 року Окружний адмінсуд Києва наказав виплатити Скаржнику майже 800 тис. грн. з державного бюджету. Рішення суду набрало законної сили. Проте станом на середину липня воно так і залишалося невиконаним. Кошти Скаржнику не повертали.

Вжиті заходи: Порядок стягнення коштів з рахунків боржника регулюється Постановою Кабміну та виглядає наступним чином. Відповідно до порядку, протягом п’яти робочих днів ДФС узгоджує розмір виплати зі стягувачем та повідомляє про це місцеве Держказначейство. Після цього Київське Держказначейство мало б передати необхідні документи до Держказначейства України. Але Скаржник повідомив про порушення вказаних строків.

Тому після вивчення документів справи інспектор Рада підготував аргументований лист на адресу Київського Держказначейства та ГУ ДФС у м. Києві. Рада письмово попросила припинити неправомірну поведінку та виконати рішення суду.

Результат: Невдовзі після втручання Ради, Скаржник отримав майже 800 тис. грн. на свій рахунок. Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: Після півтора року затримок справу вирішено за 9 днів