09.09.2019

Після півтора року затримок справу вирішено за 9 днів

Призупинення реєстрації податкових накладних Дніпропетровська обл.

Скарга на: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: До Ради звернувся оптовий трейдер паливних продуктів зі скаргою на Державну фіскальну службу. Податковий орган не виконував рішення суду щодо реєстрації податкових накладних.

Транзакція за спірною накладною виникла ще навесні 2018 року, коли Скаржник отримав передоплату від свого контрагента за постачання нафтопродуктів. Відповідно, трейдер подав на реєстрацію податкові накладні на суму 1,32 млн. грн. Проте, ДФС їх заблокувала, і компанія була змушена звернутися до суду.

У вересні 2018 року Окружний адмінсуд Києва зобов’язав податковий орган зареєструвати спірні податкові накладні. Судове рішення набрало законної сили попри намагання фіскального органу оскаржити його у апеляційному та касаційному порядку. Але податкова знову не поспішала. Цього разу Скаржник звернувся за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор Ради письмово звернувся до ДФС. Він наполягав на невідкладному виконанні судового рішення, яке вже набрало законної сили.

Результат: ДФС дослухалася до аргументів Ради і оперативно зареєструвала спірні податкові накладні 1,5 річної давності. Контрагент Скаржника отримав податковий кредит на суму 1,32 млн. грн. Всього за 9 днів з моменту звернення Скаржника до Ради справу успішно закрито.

Наступний кейс: Безуспішна спроба рейдерства міноритарними акціонерами